Finał Baltic Cup – Pomorze Środkowe 2017 oraz Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody w Nowęcinie

Dnia 30 września 2017 roku w Nowęcinie odbyły się Towarzyskie oraz Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody w Nowęcinie. Organizatorem przedsięwzięcia byli Ośrodek Jeździecki i Klub „Senny” Nowęcin. W czasie zawodów podsumowano Cykl Towarzyskich Zawodów Jeździeckich w Skokach przez przeszkody rozgrywanych od kwietnia w przepięknych i malowniczych miejscowościach pomorskiego regionu. Organizatorami tego projektu w bieżącym roku byli: Stajnia Grażyny – Mikorowo, Stajnia Siwa – Salino, Stajnia Pod Dębami – Sarbsk, Ośrodek Dolina Charlotty – Strzelinko, Ośrodek i Klub Jeździecki Pegaz – Reda, Ośrodek Jeździecki Barłomino, Stajnia „ISKRA” – Sztumskie Pole, Ośrodek i Klub Jeździecki Senny – Nowęcin.

Cały cykl zawodów zgromadził liczną publiczność, która miała okazję obejrzeć 1062 przejazdy konkursowe. W zawodach startowało 265 zawodników na 280 koniach. Zawodnicy zgromadzenie we wszystkich konkursach reprezentowali 63 stajnie z terenu pomorza środkowego.

 


Ideą tego projektu (Baltic Cup Pomorze Środkowe 2017) jest praca od podstaw na rzecz rozwoju jeździectwa, propagowanie sportów konnych, wyrównanie szans w dostępie do imprez sportowych i wychowanie młodzieży w duchu rywalizacji sportowej.
Ważnym elementem jest zintegrowanie środowiska jeździeckiego i koordynacja w nawiązaniu współpracy pomiędzy Klubami, Ośrodkami Jeździeckimi, a Pomorskim Związkiem Jeździeckim w zakresie szkolenia, organizacji zawodów i innych przedsięwzięć społeczno-sportowych.

 

Konkurencje z udziałem koni należą do niezwykle widowiskowych i efektownych. Dlatego też w tym dniu dominowała wspaniała zabawa i sportowa rywalizacja. W trakcie zawodów rozegrano 4 konkursy zawodów towarzyskich – Mini LL, LL, L oraz L1 oraz 2 konkursy zawodów regionalnych: L licencyjny oraz P.

Konkurs Mini LL to w zasadzie pierwszy do pokonania konkurs dla trenujących skoki przez przeszkody. Zawodnicy mieli do pokonania 9 przeszkód (10 skoków) o wysokości 60 centymetrów. Z zadaniem świetnie poradziło sobie 11 zawodników, którzy otrzymali nagrody rzeczowe i Flo.

W konkursie LL, I miejsce zajęła Zuzanna Borys na koniu Migotka reprezentująca KJ Pegaz Reda. Triumfatorem konkursu L była Klaudia Rejnert na koniu Andora, reprezentująca Pomorską Ligę Jeździecką. Zwycięzcą konkursu L1 była natomiast Marta Łazorczyk na koniu Chilling Zahir ze Stajni Zahir.

W konkursie regionalnym P I miejsce zajął Maciej Czaja ze Szczecinka na koniu Capris.

 

W realizację i organizację zawodów zaangażowanych zostało wiele podmiotów. Impreza objęta została Patronatem: Marszałka Województwa Pomorskiego, Wójta Gminy Wicko oraz Pomorskiego Związku Jeździeckiego.

c) 2017-2019 JEŹDZIECKI KLUB SPORTOWY SENNY
Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 98 637
Wczoraj: 72
Dzisiaj: 8
Online: 1
Licznik odwiedzin: 98 637/72/8/1